Dnes je Štvrtok, 21.11.2019, meniny má Elvíra, zajtra Cecília
Užívateľ: Výhody registrácie Registrácia Prihlásenie
Pridať inzerát Pridať pracovnú ponuku Pridať podujatie Pridať firmu
Sme aj na Facebooku

Kam v Kežmarku

Kam v Kežmarku

Pre všetkých turistov a návštevníkov je celý región Kežmarku a jeho okolie výbornou dovolenkovou destináciou. Prídu si tu na svoje všetci milovníci pamiatok, cestovania, turistiky, oddychu aktívneho aj pasívneho, skrátka toto je región, kde zažijete určite maximum možností.

Čo sa týka pamiatok, priamo v meste môžete navštíviť napríklad Evanjelické Lýceum, Evanjelický drevený artikulárny kostol, historický cintorín, Kežmarský Hrad, Paulínsky kostol, historickú radnicu, Redutu a najstaršiu ulicu v meste nazvanú Starý trh.

Neďaleko mesta sa nachádzajú napríklad dve jaskyne a to Belianska jaskyňa a Dobšinská ľadová jaskyňa. Čo sa týka letného oddychu a vyžitia, neďaleko je aquapark Aquacity Poprad, ale aj Vrbov.

Z historických miest odporúčame v regióne zavítať na hrad Podolínec a Kaštieľ Strážky, či Ľubovniansky hrad, Ľubovniansky skanzen alebo Spišskú Kapitulu. Samozrejme, blízkosť Vysokých Tatier ani netreba zdôrazňovať.

V tomto regióne sú však možné aj nenáročné túry a cyklotúry, počas zimy zas možnosť lyžovania a bežkovania v mnohých lyžiarskych a turistických centrách. Na svoje si prídu aj milovníci pltníctva, blízko je Dunajec.

Páči sa Vám to?

Pridajte svoj komentár

Zoznam firiem

Ďalšie mestá

Vyberte:

Počasie dnes

Teraz 4°C
Denná teplota °C
Nočná teplota °C

© 2014 Copyright by Kežmarok.ideň.sk. Všetky práva vyhradené. Kontakt | Podmienky používania | Ochrana súkromia | Mapa stránok